Dlaczego ciągle starasz się, aby skóra twarzy była jak najczystsza, a efekt jest odwrotny?
Sucha i mocno ściągnięta lub tłusta skóra z licznymi brzydkimi, a często bolesnymi wypryskami? Takie problemy ze skórą ma najwięcej kobiet i mężczyzn. Największą szkodę własnej skórze robimy my sami. Dlaczego? Głównie z nadgorliwości, zbyt częste i intensywne oczyszczanie, wysuszanie lub natłuszczanie doprowadzają skórę do tego stanu.
Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniasz w pielęgnacji skóry. Obserwuj swoją skórę i zacznij odpowiadać na jej potrzeby, a nie ciągle powtarzasz te same rytuały.
Potrzeby skóry zmienia się w zależności od bardzo wielu czynników między innymi: pory roku, diety, poziomu hormonów produkowanych w danym czasie w Twoim organizmie.
Nim wybierzesz kosmetyki do swojego typu skóry. Pamiętaj! Określ, jaka ona jest i bacznie ją obserwuj, czy dany kosmetyk w Twoim indywidualnym przypadku się sprawdza. Nie ulegaj reklamom czy namowom koleżanek, że trzeba koniecznie coś wypróbować. To co dla jednego jest bardzo dobre dla Ciebie może takie wcale nie być.
W pielęgnacji skóry bardzo ważne są peelingi i maseczki. Skóra tłusta bardzo je lubi. Raz na tydzień należy zrobić peeling, jeśli masz trądzik nie używaj peelingów gruboziarnistych, zrezygnuj z nich na rzecz peelingu enzymatycznego. Skóra sucha czy wrażliwa także ich potrzebuje. Nie wiesz, jaki peeling będzie odpowiedni dla twojej skóry? Zgłoś się do doświadczonej kosmetyczki, która po wstępnym badaniu określi zapotrzebowanie skóry i poleci odpowiedni peeling i maskę.
Wyciskanie wągrów czy krostek na własną rękę jest niebezpieczne, głównie dlatego, że sami robimy to: niedokładnie, szybko i bez odpowiednich preparatów. Zamiast maltretować twarz, pozwól zadziałać naturze, używaj dobrych dermopreparatów, skończ z tanimi kosmetykami, ich skład jest zazwyczaj bardzo słabej jakości.
Ciągle zmieniasz kosmetyki, testujesz nowości z gorliwością zawodowej testerki? To błąd, w przypadku pielęgnacji każdej cery. Aby ocenić możliwości kosmetyku musisz dać mu szansę, używać produktu przynajmniej przez trzy miesiące. Chyba, że kosmetyk nie pasuje Twojej skórze np. powoduje uczulenia, czy zbyt ją wysusza. Wtedy można odstawić go bez żalu. Nowości należy wprowadzać ostrożnie, nie częściej niż raz na sześć tygodni. Kosmetyki dobrze jest zmieniać wraz z porami roku, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami skóry.
Dla skóry ważne jest nie tylko to, co nakładasz, ale i jak to robisz. O tym często się zapomina podczas higieny we własnym domu. Nie naciągaj skóry i nie szarp jej. Twoja skóra doskonale czuje co robisz, obchodź się z delikatnie i czule, a właśnie tak będzie wyglądać!
Zespół NANOVA
Poniedziałek 20 sierpnia 2018
Photo by Timothy Dykes on Unsplash